KONST / Litografier / Färglitografi 16602112
nr 1660 2112
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Dansande par. Signerad, numrerad 65/200. Färglitografi. Bladets mått: 52x42 cm, yttermått inklusive ram: 76x67 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 25 november 2024
kl 19:50:14
20/11 22:09:37
400 kr
25/11 19:45:13
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund